Často kladené dotazy

Příprava a objednávka

Zašlete mi vzorek tapety?
Ano, za malý poplatek Vám zašleme vzorek Vámi poptávané tapety.

Zasíláte tapety na Slovensko?
Ano, náš e-shop funguje pro Česko a Slovensko :) Na Slovensko tapety doručíme do jednoho, nejdéle do dvou dnů až k vám domů.

Mohu si vytvořit vlastní design?
Ano, a nebudete první. Spojte se s námi a společně to dáme dohromady :) U existujících designů můžete měnit barvy, rozmístění objektů, velikost,.. 

Vytvoříte mi vizualizaci?
Vizualizaci pro Vás můžeme vytvořit my, nebo někdo jiný, poté co od nás obdrží náhledový soubor.

Jaký rozměr tapety mám požadovat při objednávce obrazové tapety / fototapety?
Změřte si plochu, kterou má tapeta pokrývat a přičtěte k těmto rozměrům alespoň pár centimetrů.

Jakou velikost musí mít moje fotografie, aby po vytištění na tapetu vypadala hezky?
Ve formátu .jpg by fotografie měla mít velikost alespoň 5 MB, ve formátu .tiff alespoň 50 MB.

Kolik zakázkové tapety stojí?
500 Kč za m² při použití nestrukturovaného materiálu bez potěru. Cena na míru v případě strukturovaného materiálu nebo silnějšího vliesu s potěrem.

Je u tapety na míru třeba objednat minimální počet metrů?
Minimální cena tapety na míru je 4000 Kč s DPH (to odpovídá ploše 8 m²), nezáleže na ploše objednané tapety.

Jaké materiály jsou k výběru?
Strukturovaný materiál a nestrukturovaný vlies s i bez nátěru. Naprosto standardním materiálem je nestrukturovaný vlies, který splňuje všechny požadavky na kvalitu moderních tapet. Více informací najdete v sekci Vlastní návrh.

Jak přesné jsou barvy na monitoru?
Barvy tapet na Vašem monitoru / smartphonu se mohou lišit od přijatého produktu. Odchylka může vzniknout díky intensitě jasu a barev monitoru, většinou se ale jedná o minimální rozdíly. Pokud si chcete být určitou barvou naprosto jisti můžeme Vám zaslat vzorek tapety nebo si jej u nás můžete vyzvednout.

Jaká je šíře pruhů tapety?
Šíře každého tapetového pruhu je 50 cm.

Kolik objednat rolí v případě tapety s opakujícím se vzorem?
Plochu, kterou chcete tapetovat, tužkou načrtnete na papír. Precizně změřte a poznamenejte na náčrtku všechny rozměry a vzdálenosti. U každého pruhu, který přijde na zeď počítejte pro jistotu s přesahem o pár centimetrů větším než je vertikální repeat vzoru (tj. délka pruhu = výška zdi v daném místě + vertikální repeat + 5 cm). Vytvořte si takto krátký seznam pruhů.
Nyní si pruhy uspořádejte do skupinek tak, aby součet délek pruhů v každé skupince nepřekračoval délku jedné role. Počet skupinek je počet rolí, které budete k tapetování potřebovat.

V případě potřeby nás stačí kontaktovat a my pro Vás potřebný počet rolí spočítáme :)

 

Informace o tapetě

Co je to vlies?
Netkaný textil, nejběžnější tapetový materiál připomíná silnější papír, jedná se ale o směs textilních vláken (viskózy) a buničiny (celulózy). Tato vlákna vytvářejí homogenní, dobře prodyšnou vrstvu, pohodlnou na dotek.

Mezi výhody vliesových tapet patří jejich jednoduchá aplikace a snímání. Lepidlo se nanáší na zeď, ne na tapetové pruhy. Krom toho je vlies, například oproti papíru, prodyšný.

Zdravotní nezávadnost barev?
K tisku používáme pouze ekologické a zdravotně nezávadné barvy splňující certifikát EN 15102. Tapety jsou tak ideální do dětských pokojů.

Jak poznám jaký pruh je první, druhý... u obrazové tapety / fototapety?
Každý pruh je očíslován na začátku a konci pruhu. Ke každé tapetě také dostanete informační list.

Jaká je garance stálosti barev napříč objednávkami?
Při vícero objednávkách se barvy mohou lehce lišit dle výrobní šarže.

Mohu tapetu použít v koupelně?
Moje Tapety se hodí do místností se záchodem a umyvadlem, jelikož zde nehrozí příliš vysoká vlhkost. Místnosti s vysokou vlhkostí, které mívají sprchu nebo vanu, nejsou pro tapetování doporučeny, jelikož vysoká vlhkost vzduchu může tapetu poškodit.

Mohu tapetu vrátit?
Do 30 dní od nákupu můžete tapety vrátit a my Vám vrátíme peníze. Podmínkou je doklad o nákupu a nerozbalené a neponičené zboží. Vyjímku tvoří tapety na míru, ty lze vrátit pouze v případě vady tapety.